YaşamTrendleri.Com

Aile Arasında Nişan Nasıl Yapılır?

10.05.2022
Aile Arasında Nişan Nasıl Yapılır?

Aile arasında nişan nasıl yapılır? Nişan evlilik yolunda atılan ilk önemli adımdır. Herkesin en mutlu olduğu bu günde ilk sözler verilir, yüzükler takılır. Aile üyelerinin olduğu bu özel günde isteğe göre kalabalık bir nişanda yapılabilir ya da sadece aile arasında da bir nişan yapılabilir. Aile arasında nişan yapılması isteniyorsa peki aile arası nişan nasıl yapılır?

Genellikle evde ya da küçük bir mekanda yapılan bu nişanlar kız ve erkek tarafının aile üyelerinden oluşur. Kalabalık nişanlara göre daha sade ve daha az gösterişli nişanlardır. Ailelerim kalabalığına göre sayı mevcudu değişse de genellikle yakın aile üyelerinin dahil olduğu nişanlardır. Aile arasındaki nişan törenleri her zaman geleneksel izleri de taşımaktadır. Bundan dolayıdır ki farklı bu tür törenlerde birtakım ananeler de ön plana çıkar.

Aile Arasında Nişan Nasıl Yapılır?

Aile Arasında Nişan Nasıl Olur?

Aile arasında olan nişanlar sade ve samimi nişanlardır. Nişan yapılacak alan davet salonlarına göre daha küçük yerlerde yapılır. Nişan yapılacak alanın kapasitesine göre davetli çağırılır. Aile içi nişanlarda genellikle davetli sayısı genelde 40-50 kişiyi çok fazla geçmemektedir. Aile arası nişan nasıl yapılır diyorsanız eğer anne, baba, kardeşler ve aile büyükleri ile yapılan bir nişandır. Çok fazla abartıya kaçmayan sade nişanlardır.

Aile arası yapılan nişanlarında süreleri çok uzun sürmemektedir. İlk olarak misafirleri karşılama, yemek veya ikram, kız isteme merasimi, pasta ve kahve ikramı ikramından sonra son bulmaktadır. Bu gibi nişanlarda ortalama olarak 2-3 saat civarında sürmektedir. Unutulmaz bir zaman dilimi olarak karşımıza çıkan nişan, çiftlerin en heyecanlı oldukları anlar arasında yer alır. Bundan dolayıdır ki nişanın kusursuz olmazı beklenilmektedir.

Aile Arasında Nişan Nasıl Yapılır?

Aile Arasında Nişanda Neler Yapılır?

Aile arası nişan nasıl yapılır sorusuna kısaca cevap verilmesi gerekiyorsa. Aile arası nişanlar daha kısa ve öz süren nişanlardır. Sade bir organizasyon ve abartıya kaçmayan renkler ile süslenilmiş bir alanda (bu aile arası nişanlarda genellikle evler olur) nişan masası, sandalyeler ve ikramlıklar hazırlanır. İkramlıklar bir yemekten ziyade daha çok kolay yenilebilen atıştırmalıklar şeklinde olur.

Nişan masasının süslemesi ise fazla abartılmadan daha minimal süsler ile ve uyumlu renkler ise süslenir.  Burada kıyafetten tutun da ikramlara varıncaya kadar tüm ayrıntıların net bir şekilde hesaba katılması gerekmektedir. Ancak bu sayede tam da beklentinize uygun bir şekilde hizmet almak mümkün olmaktadır.

Aile Arasında Nişan Nasıl Yapılır?

Aile Arasında Nişan Kıyafetleri

Aile arası yapılan nişanlar büyük ve gösterişli nişanlara kıyasla daha sade olduğu için kıyafet seçimlerinde de aynısı olmaktadır. Aile arası yapılan nişanlarda daha sade ama şık kıyafetler seçilir. Daha az dekolteye sahip, rahat edilebilecek kıyafetler tercih edilir. Uzun ya da kısa elbise seçmek kişiden kişiye göre değişir fakat daha az gösterişli kıyafetlerin seçilmesi genellikle daha uygun olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.