YaşamTrendleri.Com

Banyo İçin Tasarım Fikirleri

Banyo İçin Tasarım Fikirleri

Banyo için tasarım fikirleri nelerdir? Herkesin hayalindeki mükemmel banyo tasarımı farklılık gösterir. Harika banyo anlayışı kişinin hayalindekine uygun olacağından görecelidir. Modern tasarımlar eşliğinde banyo yenileme işi son derece zahmetli ve zordur. Banyo için tasarım fikirleri dikkate alınarak bütün zorluklar aşılarak harika banyolar tasarlanabilir. Uzmanların, mimarların tasarım fikirlerini aynen uygulamak zorunda değilsiniz.

Alacağınız fikirleri, kendi hayallerinizle harmanlamanız memnun edici sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Tasarımı yaparken banyonun fiziki ve teknik şartlarına, ebatlarına tamamen hakim olmak şarttır. Detaylar dikkate alınmadan yapılan tasarımlarda mutlaka aksilikler çıkar. Günümüzde en fazla tercih edilen banyo tasarımları şunlardır;

  • Eklektik banyolar
  • Minimal banyolar
  • Modern banyolar
  • Kırsal yaşamı yansıtan banyolar
  • Rustik banyolar

Banyo İçin Tasarım Fikirleri

Banyo İçin Aynalı Dolap Modelleri

Banyonun derli toplu görünmesini sağlayan unsurların başında aynalı dolaplar vardır. Banyo için tasarım fikirleri geliştirilirken aynalı dolap tarzına da karar verilmelidir. Aynalı dolaplar sadece düzeni sağlamaz. Aynı zamanda banyonun tarzını belirlemede son derece etkilidir. Aynalı dolapların ebatları, tasarımları ve malzemeleri farklılık gösterir.

Büyük küçük banyoların varlığı dikkate alınarak çok farklı boyutlarda aynalı dolaplar tasarlanmıştır. Aynalı dolaplar genel olarak üç parçadan oluşur; alt, üst modüller ve lavabo. Aynalı dolap seçimi yapılırken derinliği, görüntüsü, tasarımı ve malzemesinin kalitesine dikkat edilmelidir. LED kullanılan aynalı dolaplar banyonun ışıltısına ışıltı katacaktır.

Banyo İçin Tasarım Fikirleri

Banyo İçin Şampuanlık Modelleri

Banyo tasarımında çok çeşitli aksesuarlar kullanılır. Banyonun şık görünmesini sağlayan şampuanlıklar aynı zamanda kullanım rahatlığı da sunmaktadır. Duş alanında bulunan şampuanlıklara şampuan, sabun gibi malzemeleri toplayarak ortalığın derli toplu görünmesini sağlar. Duş mekanının tasarımına göre genellikle köşelere yerleştirilir. Böylece duvar köşeleri aktif olarak kullanılır.

Dubel kullanılarak monte edilir veya yapıştırıcıyla sabitlenir. 2’li, 3’lü hatta 4’lü raf seçeneği bulunur. İhtiyacı karşılayacak model tercih edilmelidir. Üretiminde paslanmaz çelik kullanılması uzun yıllar deforme olmadan kullanılmasına imkan tanır. Böylece üst düzeyde bir uygulamanın varlığından da söz etmek mümkün olur.

Banyo İçin Tasarım Fikirleri

Banyo İçin Havluluk Modelleri

Banyoda, el havlusu, yüz havlusu, vücut havlusu, misafir havlusu, kağıt havlu gibi çok çeşitli havlu kullanılır. Banyo için tasarım fikirleri yapılırken havluluk modeline de karar vermek gerekir. Havluluk modelleri arasında duvara monte edilen ve kapı arkasına konulan ayaklılar vardır. Havluluklar banyo tasarımını tamamlayan aksesuarlardır. Spor ve avangart tasarımlı havluluklar arasından banyo tasarımına uygun olan tercih edilir.

Banyolar için tasarım fikirleri gündeme geldiği zaman karşımıza farklı seçenekler çıkmaktadır. Burada tasarım yapılacak olacak banyonun ölçüleri temel belirleyici etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte son zamanlarda banyolar için birbirinden şık tasarımların varlığından da rahatlıkla söz etmek mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada banyolara özel tasarım fikirlerinin mutlaka işlevselliği ön plana çıkaran bir özelliğe sahip olması da şarttır!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.