YaşamTrendleri.Com

Bebek Atkı Bere Modelleri

Bebek Atkı Bere Modelleri

Bebekler kendilerini koruyamayacağından anneleri onları soğuğa ve bütün kötülüklere karşı korumaya çalışır. Soğuğa karşı bebeklerin bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için beslenmesine dikkat edilmelidir. Ancak korumak için sadece beslenme yeterli olmaz. Bebekler sıkı giydirilerek de soğuktan korunmalıdır. Soğuklarda atkı ve bere kullanılarak bebeklerin sıcak kalması sağlanır. Bebek atkı bere modelleri son derece sevimli ve güzeldir.

Yapımı ise oldukça kolaydır. Eli tığ ve şiş tutan her bayan atkı ve bere takımı örebilir. Kış olmasını beklemeden bebeklerini korumak isteyen anneler atkı ve bere kullanımına geçerler. Soğukları hasta olmadan geçirmek için atkı bere kullanımına özen gösterilir.

Bebek Atkı Bere Modelleri

Her sene atkı bere modası değişmekte. Şapka atkılar, ucu modelli atkılar son dönemin en çok beğenilenleri arasındadır. Bebek atkıları söz konusu olduğu zaman birbirinden farklı ölçüler karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yeni nesil bebek bere ve atkı modellerinin üst düzeyde bir şıklığın adresi konumunda yer aldıkları bilinmektedir.

Bebek Atkı Ölçüleri

Örgüye yeni başlayanlar bebek atkı bere modelleri örerken yardım almak zorunda kalabilirler. İlk modellerini yardımla yaptıktan sonra devamı kendiliğinden gelecektir. Atkının kaç ilmekle başlayacağı ve uzunluğunun ne kadar olacağı merak edilir. Bebek atkıları genellikle 35 ilmekle başlar. Bebeğin gelişimine, ipin ve şişin kalınlık durumuna göre ilmek sayısı 35’den fazla olabilir.

Arttırma ve eksiltme yapılmadan atkı 80 cm kadar örülür. Ölçülerek istenirse bir buçuk metreye kadar çıkarılabilir. Ortalama bebek atkılarının bir buçuk metre olması gerekir. Çocuk diyebileceğimiz yaştakiler için ilmek sayısı 40, atkı uzunluğu 2 metre olarak tasarlanabilir. Burada tercih edilen atkı modelinin üst düzeyde bir model olarak tasarlanması, göz alıcı bir şıklığın da karşımıza çıkmasını mümkün kılmaktadır.

Bebek Atkı Bere Modelleri

Bebek Atkı Modelleri

Bebek atkı modellerince çeşit o kadar fazla ki! Tek renkliden rengarenk modellere çok fazla seçenek vardır. En fazla beğeni alanlar; ucu dilimli faredişi modeli ve yalancı Selanikli atkı modelleridir.

Bebek Bere Ölçüleri

Bere ölçüleri bebeğin kafasının büyüklüğüne göre değişir. Ancak genellikle bebek berelerinde baş çevresi ölçüleri şöyledir;

  • Yeni doğanlarda 33 ila 36 cm
  • 6 aya kadar 36 ila 43 cm
  • 12 aya kadar 41 ila 48 cm
  • 3 yaşa kadar 46 ila 48 cm

Bebek Atkı Bere Modelleri

Bebek Bere Modelleri

Hazır giyimin geliştiği ülkemizde bebeklere özel satılan bereler mevcuttur. Ancak anneler kendi el emekleriyle bebeklerini giydirmek ister. Bere modelleri arasından en çok beğenileni seçilerek kolayca örülür. Bere modelleri aslında hayal gücümüz kadar sınırsızdır. Modelin ortaya çıkmasını sağlayacak aşamalar dışında anne adayları kendi hayallerini de örebilirler. Bere örülecek yünün seçimine dikkat edilmelidir. Bebeğin başına ve gözlerine zarar vermeyecek yumuşaklıkta olmalıdır. Tenleri hassas olduğundan yün seçimi çok önemlidir. Bebek atkı bere modelleri için organik bebe yünler oldukça ideal bir seçim olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.