YaşamTrendleri.Com

Dar Alanlar İçin Dolap Modelleri

Dar Alanlar İçin Dolap Modelleri

Evin banyosunda, yatak odasında ve birçok alanda bulunan dolaplar mekanın derli, toplu görünmesini sağlamaktadır. Ancak dar alanlar için dolap modelleri seçerken dikkat edilecek hususlar bulunmaktadır. Örneğin alan zaten dar iken kapaklı bir dolap almak, mekanın daha da dar olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle dar alanlarda daha çok sürgülü dolaplar tercih edilmelidir.

Ayrıca dar yerler için dolap, duvar ile iyice birleşmeli ve içeriğinde ki bölme sayısının fazla olması gerekmektedir. Duvarla dolap arasındaki boşluk az ve raf sayısı ne kadar fazla olursa dolap tasarımı daha ergonomik olacaktır. Sürgülü dolaplar dar alanda, saha genişletmesinin yanı sıra modern bir hava da katmaktadır. Ayrıca boydan, boya aynalı ve açık tonlarda bir dolap tercih etmeniz gerekmektedir. Çünkü ayna odayı ferahlatır daha geniş görünmesinde yardımcı olacaktır.

Özellikle dar mekanlar için dolap modelleri önerilerinden bazılarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olmaktadır:

  • Köşe dolapları
  • Özel tasarımlar
  • Aynalı dolap modeller
  • Gömme dolaplar
  • Boydan boya, duvar tipi
  • Sürgülü kapılı gardıroplar
Dar Alanlar İçin Dolap Modelleri

Dar Alanlar İçin Ayakkabılık Modelleri

Dar Alanlar İçin Ayakkabılık Modelleri

Evin hol kısmı genellikle dar olmaktadır. Bu nedenle ayakkabılık tercih ederken daha çok dar alanlar için ayakkabı dolabı modelleri arayışına girilmektedir. Fakat küçük birkaç püf noktası ele alınarak ayakkabılık seçimi yapılır ise holünüz daha geniş ve ferah durabilir.  Böylece dekorasyon noktasında da etkili bir çözüm ortaya koyabilme fırsatını yakalarsınız!

Antre ya da hol için ayakkabılık tercih edilirken kesinlikle desensiz ve sade modeller olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra ise kapalı renklerden ziyade daha krem ya da beyaz renkleri tercih etmeniz gerekmektedir. Ayakkabılık dolap kapaklarında boydan boya ayna bulunur ise holünüz daha geniş ve ferah duracaktır. Dar alanlar için ayakkabılık modellerinin öne çıkan seçenekleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

  • Dar mekanlar için raflı ayakkabılıklar
  • Dar alan için sehpa ayakkabılıklar
  • Dar alana uygun bölmeli ayakkabılıklar
  • Dar alanlar için özel tasarım ayakkabılıklar
Dar Alanlar İçin Dolap Modelleri

Dar Alanlar İçin Portmanto Modelleri

Dar Alanlar İçin Portmanto Modelleri

Son dönemlerde yeni tasarımlara sahip portmanto modelleri herkes tarafından çok beğenilmektedir. Ancak eğer dar alanlar için portmanto modelleri tercih edecekseniz, seçim yaparken dikkat edilecek noktalar bulunmaktadır. Örneğin eğer dolaplı ve büyük bir portmanto tercih ederseniz evinizin giriş çok boğuk olacaktır. Ancak sürgülü modellere sahip portmanto tercih ederseniz daha çok alan açmış olacaksınız.

Özellikle dar alanlar için portmanto almak istiyorsanız dar portmanto ürünlerini incelemelisiniz. Eni dar portmanto modelleri genellikle dar mekanlarda kullanıma yönelik tasarlanmış ürünlerdir. Dar alan için portmanto seçiminin temel amacı yer tasarrufunun yanı sıra kullanım kolaylığı ise, mutlak işlevsel yönü ağır basan bir model tercih etmelisiniz!

Dar Alanlar İçin Vestiyer Modelleri

Dar Alanlar İçin Vestiyer Modelleri

Çoğu insan vestiyer almak yerine, kendi evine göre tasarlayıp özel olarak yaptırmaktadır. Ancak dar alanlar için tasarlanan dolap modelleri arasında elbette vestiyerlerde bulunmaktadır. Çünkü küçük alanlara yerleştirilecek vestiyer tasarımı yapılırken yahut satın alınırken mekanın geniş göstermesini sağlayacak seçimler yapılmalıdır. Ayrıca tercih edilecek vestiyerler küçük ama fazla bölmeli aynı zamanda kullanışlı olmalıdır.

Dar alanlar için vestiyer modelleri tercih ederken koyu ton renklerden uzak durulmalıdır. Çünkü koyu renkler ortama kasvetli bir hava katacaktır. Fakat aksine vestiyerlerde beyaz gibi renk seçimi yapılırsa alanda ferah bir hava olacaktır. Son yıllarda ortaya çıkan ve mekandan tasarruf edilmesini sağlayan tasarım anlayışında dar alan için L vestiyer modelleri fazlasıyla tercih edilmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında şayet dar alanlar için vestiyer alacaksanız mutlaka ayrıntılı bir araştırmanın da içerisinde yer almalısınız!

Ayrıca, Küçük Mutfaklar İçin Pratik Çözümler konusunda bilgi edinmek isterseniz tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.