YaşamTrendleri.Com

En Kullanışlı Parke Renkleri

En Kullanışlı Parke Renkleri

En kullanışlı parke renkleri hangileridir? Son zamanlarda karşımıza birbirinden farklı parke renk seçeneklerinin çıktığı bilinmektedir. Bu sayede tam da talebimize uygun bir renkte parke tercih etmemizi mümkün kılmaktadır. Özellikle son zamanlarda üretim teknolojilerinin gelişmesine paralel olarak parke renklerinin çok daha göz alıcı bir konsepte uygun bir şekilde tasarlandıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Yeni ev yaptıranlar veya evini tadilattan geçirenler en kullanışlı parke renkleri üzerinde araştırma yaparlar. Parkenin su geçirmez olması, tozu belli etmemesi, görüntüsünün estetik olması gibi özellikleri incelenir. Zemini kaplayan parkeler, işlevselliğiyle öne çıkar. Sadece yeri beton ve çirkin görüntüsünden kurtarmaz. Aynı zamanda dekorasyona çok önemli katkı sağlar.

Evin genel dekorasyon tasarımına uygun olmayan parkeler şık ve güzel gözükmeyecektir. Küçük mekanlarda açık, büyük mekanlarda koyu renkler tercih edilebilir. Çok açık tonların temizliği uğraştırabilir. Koyu ceviz rengindeki tonlar, en ufak tozu dahi gösterecektir. Ahşabın açık tonları veya kirli beyaz tonları daha kullanışlıdır.  Parke renk seçimi söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı renk seçenekleri çıkmaktadır.

En Kullanışlı Parke Renkleri

Parke Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Seçim yaparken en kullanışlı parke renkleri mi yoksa en çok beğenilen renkler tercih edilmeli? Parke bir kere döşeneceğinden seçim çok dikkatli yapılmalı. Ne kullanılır olmasından ne de beğenilerden vazgeçilmemelidir. Evin duvar renginden mobilyasına kadar her türlü detay dikkate alınmalıdır. Masif renkler genellikle her renkle uyum sağlar. Son zamanlarda hanımların tercihi genelde kirli beyaz ve griden yanadır. Kirli beyaz birçok renkle uyum sağlarken gri için biraz daha dikkat ister. Uygun renklerle kombin yapıldığında gri parke harika bir tercih olacaktır.

En Kullanışlı Parke Renkleri

Parke Renkleri ve İsimleri

Parkelerin çok fazla çeşidi vardır. Çeşitliliğini renk farklılıkları da etkiler. Parke renkleri incelenirken koyu, açık, orta gibi çeşitlendirilir. Markalar parkelerin renklerini ve çeşitlerini isimlendirirken genellikle ağaçların türlerini kullanırlar. Ağaç türlerine ilave renk tonları da kullanılarak isimlendirme yapılır. Ülkemizde evler çok geniş olmadığından genelde açık tonlar kullanılır. Koyu tonlar büyük mekanlarda daha şık durur. Parke renklerine ve isimlerine birkaç örnek vermek gerekirse;

 • Açık meşe rengi
 • Gri
 • Gümüş meşe rengi
 • Beyaz
 • Meşe renkleri
 • Akçaağaç rengi

En Kullanışlı Parke Renkleri

En Çok Tercih Edilen Parke Renkleri

Ev dekorasyon modası değiştikçe en çok tercih edilen parke renkleri de değişmektedir. İşte son zamanların en çok tercih edilen parke renkleri;

 • Asos meşe rengi
 • Moden meşe rengi
 • Yerli ve ithal açık parke rengi
 • Şiraz meşe
 • Navara meşe

Vintage modasının devam etmesiyle birlikte vintage eskitme renkleri de son zamanların trendleri arasında. En kullanışlı parke renkleri, eskimiş gibi görünen açık, kireçli beyaz tonudur. Açık olması tozu göstermeyeceğinden son derece kullanışlıdır. Hiçbir zaman modası geçmeyecek olan bir diğer renk ise ahşaptır. Ahşabın sıcaklığını her an evinde hissetmek isteyenler ahşap tonlarından vazgeçemezler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.