YaşamTrendleri.Com

Kahverengi Göz Makyajı

Kahverengi Göz Makyajı

Günlük hayatta genellikle doğal tonlarda olan makyaj seçimi yapılır. Özellikle sonbahar mevsiminde kadınlar günlük kahverengi göz makyajı yapmayı tercih etmektedir. Kahverengi göz rengine ya da ela göz rengine sahip olan kadınlara kahve tonlarda göz makyajları çok yakışmaktadır. Sadece günlük hayatta değil gece şık bir alanda da kahverengi göz makyajı tercih edilebilmektedir.

Ancak günlük hayatta kullanılacak tonların aksine, daha koyu ve simli bir makyaj tercih edilmelidir. Özellikle de gözlerini ön plana çıkarmak isteyen kişiler diğer tonların aksine kahverengi tonları tercih etmelidir. Kahverengi göz makyajının eşliğinde kesinlikle hoş ve ona uyum sağlayacak renklerde ruj seçilmelidir. Kahverengi göz makyajı yapılacak ise allık rengi de hafif tonlarda olmalıdır.

Kahverengi gözlere özel makyaj söz konusu olduğu zaman, kahve tonuna yakın renkler karşımıza çıkmaktadır. Göz kalemini başarılı bir şekilde kullanıyor olmak, kahverengi gözlüler için şık bir görsellik sağlayacaktır. Burada keskin hatlar yerine tenle uyumlu bir rengin tercih edilmesi daha mantıklı olacaktır.

Kahverengi Göz Kalemi Nasıl Sürülür

Kahverengi Göz Kalemi Nasıl Sürülür

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yazımızın içerisinde meraklıları için kahverengi göz makyajı resimli anlatım olması amacıyla farklı bir çok fotoğrafa yer vereceğiz. Makyaj yapmak için yeterince zamanı olmayan kişiler genellikle  basit göz makyajı yaparak günü hoş şekilde geçirmektedir. Özellikle hızlı bir biçimde yapılan makyajlarda kahverengi göz kalemi ve kahverengi bir rimel dahi yüzü ön plana çıkarmaktadır. Ancak kahverengi göz kalemi sürülürken dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır.

Kahverengi göz kalemi nasıl sürülür? Örneğin eğer küçük göz yapısına sahipseniz kahverengi göz kalemini daha ince bir biçimde kirpik diplerinize sürmeniz gerekir. Ancak büyük göz yapısına sahip olan kişiler ise daha kalın biçimde sürmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ise sürülen kahverengi göz kalemi ile kirpik arasında boşluk olmaması gerekir. Böylece estetik görsellik noktasında son derece iddialı bir görünüme kavuşmak da mümkün olmaktadır.

Kahverengi Eyeliner Önerileri

Kahverengi Eyeliner Önerileri

Kahverengi Eyeliner Nasıl Kullanılır?

Göz makyajlarında bulunan eyeliner, hem günlük hayatta, hem de şık mekanlarda çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle dumanlı makyaj trendine uygun olan fakat siyah yerine kahverengi tonlar tercih edilmektedir. Bu tonlar ise daha çok günlük hayatta tercih edilmektedir. Ancak kişinin göz kapağı düşükse; kahverengi eyeliner yarım biçimde sürülmeli ve kuyruğu yukarı doğru olmalıdır. Eyeliner kullanırken, doğallıktan uzaklaşmamak, her zaman önerilmektedir. Gözde doğal durmayan bir makyaj çoğu zaman göze hoş görünmeyen bir özelliği de sahip olmaktadır.

Kahverengi Göz Farı

Kahverengi Göz Farı

Kahverengi Göz Farı Nasıl Sürülür?

Kahverengi göz farı nasıl sürülür? Konusu merak edenler için belirtelim: Göz farları hafif sürülse dahi gözleri ön plana çıkarabilmektedir. Özellikle kahverengi göz farları her mekanda, her kombine uyum sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ise kahverengi göz farları, gözleri daha belirgin göstermek amacıyla da sürülmektedir.

Kahverengi göz farları, Kahverengi göz makyajı konseptinin olmazsa olmazıdır. Kahverengi göz makyajını genellikle doğallıktan yana kişiler tercih etmektedir. Ayrıca kahverengi göz farları gözleri belirginleştirmesinin yanı sıra, bakışlara da farklı bir hava katmaktadır. Göz makyajı yaparken, göz yapısına da dikkat etmek şarttır!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.