YaşamTrendleri.Com

Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Kapı süsü nasıl yapılır? Evinizi daha güzel ve davetkar göstermenin bir yolunu arıyorsanız, kapınızı güzel bir kapı süsü ile dekore etmek en iyi fikirdir. Bunu kendiniz yapabilir veya marketten güzel bir kapı süsü satın alabilirsiniz. Ancak, ikinci seçeneği tercih etmek istiyorsanız, onları satın almak için çok para harcamanız gerekeceğini unutmayın! Öte yandan hem tasarruf etmek hem de kapınızı çekici bir şekilde dekore etmek istiyorsanız, yapımı kolay kapı süsü modellerini denemeniz en mantıklısıdır.

Yeni nesil kapı süsü modelleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu modeller ahşap, metal vb. gibi farklı malzemelerden yapılır. Ancak her zaman oyuncaklarıyla oynayan veya başka şeyler yapan sevimli bebekleri betimleyen bebek fotoğrafları veya resimleriyle süslenmektedir. Bu da onları olduğundan daha sevimli gösterir. Burada bebek süslü kapı süslerinin son zamanlarda oldukça popüler olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Kapı süsü malzemeleri

Kapı süsü nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir? Kapı süsleri, kapınıza biraz dekorasyon katmanın harika bir yoludur. Kapının üst kısmına asılan basit bir süs yapabilir ya da kapınızın kenarına inen bir süs yapabilirsiniz. Kendi kapı süsü yapmak kolay ve ucuzdur ve dilediğiniz renk ve tarzda yapabilirsiniz. Bunun için;  bir karton tüp (tuvalet kağıdı, kağıt havlu veya ambalaj kağıdından), makas, yapıştırıcı, renkli inşaat kağıdı veya poster panosu, şerit (isteğe bağlı) gibi malzemelere ihtiyaç duyarsınız.

Yapımı kolay kapı süsü modelleri

Kapı süsleri, evinizi kişiselleştirmenin ve daha çok sizinki gibi hissettirmenin harika bir yoludur. Basit bir kapı çelengi veya kağıt veya kumaştan yapılmış daha ayrıntılı bir dekorasyon olabilir. Kapı süslemeleri de misafir ağırlamanın ve evinizin girişini dekore etmenin harika bir yoludur. Yapımı kolay kapı süsü modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı seçenekler çıkmaktadır.

Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

En pratik bir şekilde kapı süsü yapmak için; Beyaz kağıttan biri diğerinden biraz daha büyük olan iki daire kesin. Bu iki daireyi bir kalp şekli oluşturacak şekilde birbirine yapıştırın ve kapınıza iyi yapışması için arka tarafa biraz yapıştırıcı ekleyin. Daha sonra kırmızı kağıttan iki küçük kalp kesip kapı süsünün ön tarafına hafifçe üst üste gelecek şekilde yapıştırın. Son olarak, kalplerin ortasına bir şerit bağla, böylece kapı koluna veya tokmağına astığında fiyonk gibi görünsün!

Bebek kapı süsü modelleri

Kapı süsü nasıl yapılır? Bir şeyler yapmayı seviyorsanız, en kolay ve en çok kazandıran işlerden biri de kendi kapı süslerinizi yapmaktır. Bunlar, elinizde bulunan veya el sanatları mağazasında bulabileceğiniz malzemelerle yapılabilecek basit süslemelerdir. Bebek bakı süsü modelleri de bu tasarımlar arasında yer almaktadır. Kumaş artıkları, Pimler, İğne iplik, Makas, şerit (isteğe bağlı) ve Şönil sapları (isteğe bağlı) gibi malzemeleri kullanarak son derece pratik bir şekilde kapı süslerine sahip olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.