YaşamTrendleri.Com

Kaş Botoksu Nasıl Yapılır?

Kaş Botoksu Nasıl Yapılır?

Kaş botoksu nasıl yapılır? Son zamanların sıklıkla başvurulan yöntemi kaş botoksu herkes tarafından merak edilmeye başlamıştır. Bu durumda insanlara doğru bilgi vermek ve en sağlıklı uygulamayı yaptırmak önemli ve hasar bir konu haline gelmiştir. Peki kaş botoksu nasıl yapılır? Kaş botoksu kaşların kaldırılması amacıyla yapılır. Genellikle estetik amaçlı yapıldığı düşünülse de bazı tıbbi operasyonlar için de kullanılır.

Kaş botoksu kaşı kaldıran kaslara yapılmaz. Kaşın çevresindeki kaslara botoks uygulanır. Kaşı kaldıran kasa hiçbir şekilde enjekte edilmez. Çünkü asıl amaç kaşı aşağı doğru çeken kasları uyuşturup hareketsiz bırakmaktır. Dolayısıyla zaman içinde sadece kaşı kaldıran kaslar çalıştığı için kaşlar yukarı doğru kalkmış olur.

Kaş Botoksu Nasıl Yapılır?

Kaş Botoksu Nedir?

Kaş botoksu bazen tıbbi tedavi amaçlı bazen de estetik amaçlı yapılır. Kaş botoksu nasıl yapılır diye sorulmadan önce kaş botoksunun asıl amacının ne olduğunu bilmek gerekir. Özellikle kaş bölgesinde etkili bir estetik görselliğin ortaya çıkması noktasında kaş botoksunun üst düzeyde bir işlem olduğunu rahatlıkla ifade etmek gerekmektedir. Kaş bölgesindeki hasar durumunun giderilmesi noktasında kaş botoksunun üst seviyede bir performans ortaya koyduğu da bilinmektedir.

Botoks kaşların veya uygulanan farklı bölgelerin çalışmasını engeller. Enjekte edildiği kası uyuşturur ve hareket ettirmez. Botoks ile kaş kaldırma işlemi yapılmaktadır. Uygulama süresi 2-3 dakikadır. Botoks yaptıran kişiler uygulamanın ardından normal hayatlarına rahatlıkla devam edebilirler. Bir süre bekledikten sonra botoks etki etmiş olur ve kaşlar istenilen şekilde kaldırılmıştır. Hemen etki etmediği için yüzümüzde ani bir değişiklik meydana getirmez.

Kaş Botoksu Nasıl Yapılır?

Kaş Botoksu Kaç Günde Etkisini Gösterir?

Botoks uygulaması yaklaşık 2 veya 3 dakika sürer. Botoks yapıldıktan sonra etki etmesi için bir süre beklemek gerekir. Cilt yapısına göre bu süre kişiden kişiye değişir. Bazılarında bir gün içerisinde etkisini gösterirken bazılarında iki hafta içerisinde etkisini gösterir.

Kaş botoksunda ilk aşama etkili bir düzeyde kaş analizinin yapılması aşamasıdır. Kaş kaldırma işleminin pratik bir şekilde yapılması noktasında kaş botoksu etkili bir performansı ortaya koymaktadır. Burada kaş botoksu yaptırmayı isteyenin bu işlemden nasıl bir fayda elde etmek istediğini ifade etmesi şarttır. Böylece yapılacak olan işlemin başarılı bir şekilde tamamlanması da mümkün olmaktadır.

Kaş Botoksu Nasıl Yapılır?

Kaş Botoksu Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Kaş botoksu nasıl yapılıyor sorusunun cevabını öğrendikten sonra kalıcılığının ne kadar sürdüğü merak edilir. Kaş botoksu 4 ile 6 ay etkilidir. Bu süreçten sonra tamamen ortadan kalkar. 6 ayda bir yeniletmek gerekmektedir.

Kaş botoksu nasıl yapılır? Kaş botoksu; kaşın analizi yapıldıktan sonra; kaşa istenilen şekilde şekil verme teknikleri arasında yer alır. Kaş botoksu yapılırken; kaşın genel yapısının etkili bir şekilde analiz edilmesi şarttır. Yine kaş botoksunda kaşın kişinin yüzüne uygun bir şekilde şekillenmesi de şarttır. Bu noktada kaş botoksu her şeyden önce doğal görünmek durumundadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.