YaşamTrendleri.Com

Katlı Saç Kesim Modelleri

Katlı Saç Kesim Modelleri

Katlı saç kesim modelleri nelerdir? Son zamanlarda katlı saç kesim modelleri gündeme geldiği zaman farklı özelliklere sahip olan modellerden söz edebiliriz. Bu noktada hem uzun saçlarda hem de kısa saçlarda son derece şık bir görsellik ortaya koyan kısa saç kesimlerinden bahsedebiliriz. Tam da bu noktada katlı saç modellerinin son zamanların popüler modelleri arasına yer aldıklarını da belirtebiliriz!

Her kadın ve erkek için saçların oldukça önemli bir konumu bulunmaktadır. Bunun sebebi dış görünüşte insanı en çok etkileyen yerlerden biri olmasıdır. Şöyle ki güzel saçları olan her insan daha çekici bir hal almaktadır. Güzel bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar düzenli olarak saçlarına bakım yaptırmakta ve ayrıca saç sağlığı için ihtiyaç oldukça saçlarını kestirmektedir.

Katlı Saç Kesim Modelleri

Geçmişten günümüze saç stilleri de moda stilleri gibi değişiklik göstermektedir. Ama bazı saç modelleri hiçbir zaman eskimemektedir. Bu eskimeyen saç modellerinden biri de kuşkusuz katlı saç kesim modelleridir. Her kadın hayatının bir döneminde saçlarını bu modele kestirmiştir. Kuaförler tarafından da hala sıklıkla yapılan kesimler arasındadır.

Katlı Kısa Saç Modelleri

Saçlarınızın uzunluğundan sıkıldınız ve yeni bir görünüm elde etmek için saçlarınızı kestirme kararı verdiniz. Katlı kestirmek istediğiniz saçlarınızla daha modern ve daha çekici bir hava elde etmek istiyorsunuz. Bu elbette ki mümkün bir durumdur. Ama ilk başta saç tipinizi tanımakta fayda bulunmaktadır.

Zira kısa saçta katlı saç kesim modelleri ince telli saçlarda daha hoş durmaktadır. Bunun sebebi ince telli saçların sönük durmaya oldukça müsait oluşudur. İnce telli saçlarınıza daha dolgun bir görünümü kısa saçta verebilirsiniz. Çünkü saç uzadıkça ağırlaşacak ve bu ağırlık sebebiyle de yassılaşma başlayacaktır. Kısa saçta bu yassılaşma daha az olacak, katlı kesimle birlikte saça gereken volüm verilmiş olacaktır.

Katlı Saç Kesim Modelleri

Uzun Katlı Saç Modelleri

Saçlarınız uzunsa ve öyle de kalmasını istiyorsanız katlı saç kesimi sizin için en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Tabii bu tavsiyeyi daha çok kalın saç tipi olan kadınlara önermek daha doğru olacaktır. Kalın saç tipi dolgunluk konusunda daha iyi bir görünüm sağlamaktadır. Saçınıza yeni bir hava getirmek için katlı saç kesim modelleri yeterlidir. Bu kesim sayesinde saçlarınızda daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu kesime artı olarak perçem kesimi de ekletmeniz daha mistik bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Katlı Saç Kesim Modelleri

Kıvırcık Katlı Kesim Saç Modelleri

Kabarıklığı ile bilinen kıvırcık saçlarda katlı kesimi uygulamak diğerlerine göre daha zor olduğu için çok dikkatli olmayı gerektirmektedir. Erken atılacak kat kesimi saçın tamamen kontrolden çıkmasına sebep olabilir. Katlı saç kesim modellerini bu saça uygulamak için saçın uç kısımlarından kesmeye başlamak ve diplerden uzak durmak kesinlikle en doğru olanıdır. Katlı saç kesim modelleri konusunda geniş kapsamlı bir araştırma yapmak kendinize en uygun olan modelleri tercih etmenizi de kolaylaştıracaktır!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.