YaşamTrendleri.Com

Sakal Çıkarma Yöntemleri

Sakal Çıkarma Yöntemleri

Sakal çıkarma yöntemleri nelerdir? Kimi zaman erkekler sakal çıkmama problemi yaşayabilmektedir. Erkekler için sakal çok önemlidir. Sakalların dökülmesi veya seyrelmesi bayları rahatsız eder. Bayanlar güzelleşmek için makyajı kullanır, erkekler de sakallarını! Sakallar çeşitli faktörlere bağlı olarak dökülebilir. Stres, ilaç kullanımı, çeşitli rahatsızlıklar sakal dökülmesinin en temel nedenleridir.

Dökülen ve seyrelen sakallar, sakal çıkarma yöntemleri ile yeniden canlandırılır. Burada hangi yöntemin tercih edileceği hususunda isabetli bir şekilde karar vermek her zaman beraberinde önemli kazanımları da getirecektir. Bu sayede tam da talebinize uygun bir şekilde sakal çıkarma tekniklerini başarılı bir şekilde uygulamayabilirsiniz. Esasında sakal çıkarma teknikleri gündeme geldiği zaman karşımıza en çok sakal çıkarma serumu ürünler çıkar.

Sakal Çıkarma Yöntemleri

Sakal Çıkarma Serumu Nasıl Kullanılır?

Gür ve bakımlı sakallar için kullanılan serumlar var. Serumlar, sakal çıkarma yöntemleri arasında oldukça popülerdir. Hazır bir şekilde satılan serumların kullanımı son derece basittir. Çeşitli markaların serumları vardır. Serumların ne kadar kullanılacağı dökülme oranına ve düzenli kullanım durumuna göre değişir. Ortalama kullanım süresi 2 ila 6 ay arasıdır. Marka serumların içeriklerinde çeşitli farklılıklar olabilir. Burada üst düzeyde bir performans oraya koyan bir sakal çıkarma serumunu tercih etmek durumundasınız.

Bitkisel içeriğe sahip serumların yan etkisi çok yoktur. Alerjik bünyeye sahip olanlarda bazı yan etkiler görülebilir. Serumlar, bütün sakala uygulanmadan önce vücudun görünmeyen küçük bir bölgesinde denenmelidir. Yan etkisi olmadığı görülünce kullanılmalıdır. Sakal çıkmasında etkili olan bazı maddeler vardır. Üzüm çekirdeği yağı, argan yağı, buğday proteini, soya proteini, pantheol içeriği bulunan serumlar sakal çıkmasında daha etkili olacaktır. Düzenli kullanım serumun etkisini artırır.

Sakal Çıkarma Yöntemleri

Bitkisel Sakal Çıkarma Yöntemleri

Sakalları jilete vurmak, sakal ekimi yaptırmak sakal çıkarma yöntemlerindendir. Ancak bitkisel yöntemler, toplum arasında ekonomik olduğundan dolayı daha çok tercih edilir. Sakal çıkaran bitkisel yöntemler şunlardır;

  • Sakal diplerine tarçın ve limon karşımı sürmek; İki tatlı kaşığı limon suyu taze öğütülen tarçınla karıştırılır. Sakal bölgesine masaj yapılarak sürülür. Maske inceliğinde sürülen karışım 20 dakika bekletilir. Sonrasında ılık suyla yıkanır. Sakal çıkması için haftada iki defa yapılması yeterlidir.
  • Badem yapı sürmek; Bayanlar saçlarının canlanması ve parlak görünmesi için badem yağı kullanırlar. Sakallara sürüldüğünde de aynı etkiyi gösterecektir. Sakal ve saç köklerini canlandırır ve güçlendirir. Badem yağı direkt olarak sürülebilir. İçeriğinde badem yağı olan serumlar daha etkili olacaktır.
  • Sarımsak sürmek

Sakal Çıkarma Yöntemleri

Sarımsak İle Sakal Çıkarma

Sarımsak sakal çıkarma yöntemleri arasında en sık kullanılandır. Sarımsağın saç ve sakal üzerinde olumlu etkisi olduğu herkes tarafından bilinmekte. Ezilen sarımsağın üzerine bir miktar zeytinyağı dökülerek karışım elde edilir. Haftada bir kere dökülen sakalların yerine uygulanır. Düzenli olarak kullanıldığında sarmısaklı kürün etkisi kısa sürede kendini gösterecektir.  Böylece son derece pratik bir şekilde sakal çıkarmanız da mümkün olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.