YaşamTrendleri.Com

Şal Bağlama Modelleri

12.06.2022
Şal Bağlama Modelleri

Şal bağlama modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza Grek stili ya da yarım düğüm olarak isimlendirilen farklı modeller çıkar. Grek stili şal bağlama modeli için şalınızı omuzlarınıza sarın ve tek elle iki ucundan tutun. Bir ucunu vücudunuzun üzerinden geçirin ve diğer ucuyla boynunuzun arkasına bağlayın. Düğümleri, rahat kullanım için yeterince gevşek olacak şekilde çekin. Artık kendinize özgü bir şal bağlama modelini uygulamış olursunuz.

Yarım düğüm modeli için şalınızı bir omzunuza yerleştirin, ardından kumaşın sadece bir tarafını önünüzde sarkacak şekilde beline sarmak için aşağı doğru çekin. İki ucu belinizde bir düğümle birbirine bağlayın ve her iki tarafınızda aşağı doğru yaklaşık iki inç kumaş bırakın.  Bu sayede şalınıza hareket vererek, tam da beklentinize uygun bir modeli uygulayabilirsiniz. Peki, şal bağlama modelleri nasıl olur? İşte detaylar!

Şal bağlaması nasıl olur?

Şallar, bir açıklama parçası veya bir aksesuar olarak giyilebilir. Omuzlarınızın üzerine dökülebilir veya boynunuza sarılabilirler. Şal giymenin birçok yolu vardır ve her biri kıyafetinize bir stil unsuru ekler. En basit düğümlerden daha ayrıntılı stillere kadar herkes için bir şeyler vardır. Şal bağlama, kolye görünümünde olan bir takı çeşididir ancak aslında bir çeşit atkıdır. Şal bağlama genellikle kadınlar tarafından giyilmektedir.

Şal Bağlama Modelleri

Şallar genellikle ipek veya satenden yapılmaktadır. Şal bağlamanın üst kısmı genellikle boncuklardan ve çiçek, tüy veya diğer malzemeler gibi diğer süslemelerden yapılır. Şal bağlamanın alt kısmı kadife, dantel veya saten gibi farklı kumaş türlerinden yapılabilmektedir.

Şal bağlamanın püf noktaları

Kendi şal modellerinizi yaparken farklı malzeme çeşitlerini kullanmak mümkündür. Burada bazıları boncuk kullanmayı tercih ederken, bazıları da ipek iplik veya saten kumaş kullanmayı tercih ediyor. Ayrıca kendi tarzınız için benzersiz tasarımlar oluşturmak için farklı malzeme türlerini bir araya getirebilirsiniz.

Kendi şal bağlama modelinizi oluşturmanın en iyi yolu, kişiliğinize ve zevkinize uygun olanı seçmektir. Kıyafetlerinizi tamamlayacak bir şey istiyorsanız, o zaman çok detaylı zarif bir stil seçin, ancak basit bir şey istiyorsanız, bunun yerine minimalist bir şey seçebilirsiniz.

Düğün için şal bağlama modelleri

Düğüne özel şal bağlama tasarımları gündeme geldiği zaman karşımıza birbirinden farklı modeller çıkmaktadır. Şallar çok yönlü, rahat ve zariftir. Onları nasıl şekillendirmek istediğinize bağlı olarak, bir eşarp veya bir şal olarak giyilebilirler. Ancak şal takarken uymanız gereken bazı kurallar vardır. İlk önce kendi kıyafetleriniz tam uyumlu olan bir modeli tercih etmeniz gerekmektedir.

Şal Bağlama Modelleri

Abiye için şal bağlama modelleri

Abiyelere özel şal bağlama söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı seçeneklerden söz edebiliriz. Abiyeyle ilgili şal takmanın doğru yolu, onu boynunuza dolamak ve uçlarını omuzlarınızdan aşağı sarkıtmaktır. Asimetrik bir görünüm için şalın bir ucunu diğerinden daha uzun bırakarak omuz silkerek de kullanabilirsiniz. Farklı renk, desen ve tarzlarda olduğu için birçok farklı kıyafetle şal giyebilirsiniz. En popüler şal türleri arasında gece şalları, tül atkılar ve pashmina (kaşmir) şallar bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.