YaşamTrendleri.Com

Sehpa Üstü Aksesuarları

Sehpa Üstü Aksesuarları

Sehpa üstü aksesuarları nelerdir? Sehpalar, ev yaşamını kolaylaştıran ürünlerdir. Çay ve kahve içimleri başta olmak üzere birçok alanda fonksiyonel olarak işlev görür. İşlevsel özelliğinin yanında evin dekorasyonuna da büyük katkı sağlar. Sehpaların üretiminde kullanılan çok çeşitli malzemeler vardır. Mermer, ahşap, cam sehpa üretiminde en fazla kullanılan malzemelerdir. Sehpaların ana malzemeleri ve tasarımları yaşam alanlarının dekorasyonuna uygun olarak seçilmeli. Sehpa üstü aksesuarları ile ortamın dikkat çekiciliği artırılır. Mekanın estetik havasının ve görselliğinin artırılması için zengin sehpa üstü aksesuar seçeneği vardır. İşte sehpa üzerinde kullanılabilecek aksesuarlardan birkaçı;

  • Renkli taşlar
  • Fotoğraf çerçeveleri veya hatırası olan hediyeler
  • Çiçekler
  • Dekoratif tepsiler
  • Dergi ve kitaplar
  • Şamdanlar
  • Cam aksesuarlar
  • Trend ve moda olan parçalar

Sehpa Üstü Aksesuarları

Sehpa üstü için tasarlanmış olan aksesuarların aynı zamanda göz alıcı bir görselliğe ev sahipliği yaptıkları bilinmektedir. Burada temel kriter sehpanın hangi model olduğu konusudur. Zira zigon sehpalara özel aksesuarlarla diğer farklı modellere dair aksesuarlar farklılık taşırlar. Bütün bu bilgiler ışığında zigon sehpa üstü aksesuarlar nelerdir? İşte detaylar!

Zigon Sehpa Üstü Aksesuarları

İç içe girebilen sehpalar zigon sehpa olarak bilinir. Zigon sehpalar yer kaplamaması için iç içe yerleştirilir. Genellikle ikramlıkları üzerine koymak için kullanılırlar. Aktif olarak kullanılmadığında odanın dekorasyonunun önemli bir parçasıdır. Zigon sehpa üstü aksesuarları görselliği ile dikkat çekmelidir. Zigon sehpaların yeri genelde odanın köşesidir. Köşeleri canlandırmak ve hareketlendirmek için aksesuar seçimine özen gösterilmeli. Klasik tarzın hakim olduğu ev dekorasyonlarında zigon sehpa üzerinde dantel örtü dahi kullanılabilir. Örtü çok tercih edilmese de geleneksel bir seçenektir.

Sehpa Üstü Aksesuarları

Cam Sehpa Üstü Aksesuarları

Son zamanların trendi cam sehpalar. Üst kısmı ayna olarak dekore edilen cam sehpalar son derece şıktır. Modern ev tasarımlarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Aynalı cam sehpaların üzerlerine konulacak aksesuarlar çok önemlidir. Öncelikle aksesuarın malzemesi aynaya zarar verecek türden olmamalıdır. Alt kısmı silikonlu veya çizmeyen türden özel malzemeden üretilmelidir. Aynanın yansıtıcı özelliği asla unutulmamalı. Cam sehpanın üzerine konulan aksesuar aynaya yansıyacaktır. Yansımasıyla ahenk kazanacak objeler tercih edilmelidir.

Orta Sehpa Üstü Aksesuar

Orta sehpalar genellikle geniş ve büyük salonlarda kullanılır. Mobilyalarla uyumlu olarak seçilen orta sehpalar genellikle dekorasyon amaçlıdır. Mekanın estetik görünümüne katkı sağlaması amaçlanır. Orta sehpalar ebat olarak genelde büyüktür. Geniş hacmiyle çok fazla aksesuar alabilirler. Ancak orta sehpa üstü aksesuarları çok kalabalık olmamalıdır. Aksine az ve öz denebilecek aksesuarlar kullanılmalı. Yeşil ağırlıklı çiçek aranjmanları ortamın huzurunu artırır.

Sehpa Üstü Aksesuarları

Dekoratif kitaplar, tepsiler, mumlar, objeler orta sehpa aksesuar seçeneği olarak değerlendirilebilir. Özellikle yeni nesil sehpalar söz konusu olduğu zaman gayet doğal olarak karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkmaktadır. Bundan dolayı son zamanlarda sehpa üstü aksesuarların da gün geçtikçe çeşitlendiğini ifade etmek de mümkün olmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.