YaşamTrendleri.Com

Sivrisinek Isırığı Nasıl Geçer?

Sivrisinek Isırığı Nasıl Geçer?

Sivrisinekler; yaz aylarının kabusudur. Bu kanatlı böcekler yapı olarak küçük olmasına rağmen,  verdiği rahatsızlık oldukça büyük olabiliyor. Birbirinden farklı türleri olan sivrisineklerin genelde besini,  çiçek özleridir. Ancak dişi sivrisinekler üremek için kana ihtiyaç duyar.

Kaşıntı, şişlik ve kızarıklık oluşmasına neden olan sivrisinek ısırığı nasıl geçer sorusu ise en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Özellikle farklı içeriklere sahip olan kremler sivrisinek ısırığının tedavisinde etkili ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir?

Sık seyahat eden ve açık alanlarda çalışan kişiler,  sivrisinek ışığına daha çok maruz kalır. Sivrisinek ısırıkları basit bir olay gibi görünebilir. Ancak özellikle bağışıklığı zayıf kişilerde büyük tahribata neden olabilir. Kanser, diyabet gibi rahatsızlıkları bulunan hastalarda ağır enfeksiyonlar görülebilir. Peki, ciddi rahatsızlıklar ve hatta ölümle sonuçlanabilen sivrisinek ısırığı nasıl geçer? İşte bu soruya dair merak ettiğiniz bütün ayrıntılar!

Öncelikle kişiler, sivrisineklere karşı alerjisi olup olmadığını bilmelidir.  Buna göre sivrisinek ısırığına karşı hastanelerde önlem alınması gerekebilir. Alerji testi negatif olan kişiler evde basit yöntemler deneyebilir. Bilinen aksine sivrisineğin ısırdığı noktaya kolonya sürmek doğru değildir. Kolonya sürülen yerde lekelenmeler yapabilir. Bunun yerine jel ve krem prepatlar sürülmesi daha doğru olacaktır.

Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir?

Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir?

Sivrisinek Isırığına Hangi Krem İyi Gelir?

Stilex Krem sivrisinek ısırığı başta olmak üzere böcek sokmaları, kaşıntı, ürtiker ve birinci derece yanık durumlarında kullanılan baş ucu kremlerinden biridir. Hızlı etki gösteren yapısıyla antiallerjik, antienflamatuvar, antipruritik ve anestezik etkiye sahip bir bileşimden oluşmaktadır. Kaşıntının giderilmesi ve yangıların ortadan kaldırılması için sivrisinek ısırığı olan bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür.

Sivrisinek ısırığına hangi ilaç iyi gelir? Sorusu  Bebek cildi ve hassas ciltler için ise dile getiriliyor ise; La Roche Posay Cicaplast Baume önerilebilir. La Roche Posay Cicaplast Baume içeriğindeki B5 beraberinde formülündeki 5% Panthenol ile Madecassoside bileşenlerine sahiptir. Hassas ciltler üzerindeki hasarın hızlı bir şekilde onarılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca sivrisinek ısırığı kaşıntısının azaltılmasını ve cildin rahatlamasını sağlamaktadır.

Sivrisinek Isırığı Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Sivrisinek Isırığı Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Sivrisinek Isırığı Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Bazı insanlarda sivrisinek ısırıkları, uzun süreli kaşıntılara neden olur. Kaşıntı sonrasında ise açık yaralar meydana gelebilir. Bunu önlemek için kaşınmayı azaltacak yöntemlerin denenmesi gerekir.  Sivrisinek ısırığı sonucunda oluşacak kaşıntı hissi nasıl giderilir? Sorusuna yanıt ise aslında çok basittir.

Sivrisineğin ısırıldığı yerin beyaz sabunlu su ya da oksijenli su ile yıkanması, bulaşan mikropların yok edilmesini sağlar.  Bunun yanında bir bardak suya bir çorba kaşığı tuz ekleyerek oluşan karışım, kaşıntı hissini azaltır. Limon sürmek ve buz koymak ise kaşıntının yanında oluşacak şişliği de gidermektedir.

Evlerde bulunan bitkilerden de faydalanılabilir. Aloea vera çiçeğinin yaprağındaki jel ısırılan bölgeye sürülebilir. Doğal yağlar ile ezilmiş sarımsak karıştırılabilir. Poşet çay kullanıldıktan sonra atılmayıp buzdolabında soğutularak, ısırılan yere konulabilir.  Fesleğen yaprağı ile ovmak da kaşıntının ve oluşan hassasiyetin giderilmesinde etkilidir.

Sivrisinek Isırığı Kaşıntısı Kaç Gün Sürer?

Sivrisinek Isırığı Kaşıntısı Kaç Gün Sürer?

Sivrisinek Isırığı Kaşıntısı Kaç Gün Sürer?

Sivrisinekler ısırdığı yere mikrop bulaştıran canlılardır. Sivrisinek türleri çok olmasına rağmen,  kan emme özelliği bulunan sadece dişi sivrisineklerdir. Üreme zamanında dişi sivrisinekler ısırarak, o bölgeye iğnelerini bırakır. Bu iğnenin kuluçka dönemi yaklaşık yirmi dört ile kırk sekiz saat arasıdır. Alerjik reaksiyonların oluşma ihtimaline karşı bu dönemde oluşan reaksiyonlar gözlemlenmelidir.

Normalde sivrisinek ısırığında kaşıntı hissi en fazla otuz altı saat sürer. Yine de kişilerin sivrisinek ısırığı nasıl geçer? Sorusundan ziyade, geçmeyen tepkilere karşı dikkatli olması gerektiği unutulmamalıdır. Bu noktada pek çok farklı kremin sivrisinek ısırığına iyi geldiğini ifade etmek mümkün olmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.