YaşamTrendleri.Com

Su Dalgası Saç Nasıl Yapılır?

Su Dalgası Saç Nasıl Yapılır?

Su dalgası saç nasıl yapılır? Hanımların en çok tercih ettiği ve kullandığı saç modelleri arasında su dalgası ilk sıralarda yer alır. Zarif ve şık duran su dalgası nerdeyse bütün bayanlara yakışır. Saçına şekil vermek isteyen hanımlar su dalgası saç nasıl yapılır? Sorusunu sormaktadır. Su dalgasını yapmak zor değildir. Kalın uçlu maşanın olması su dalgası yapımı için yeterlidir. Saçın su dalgasıyla kendini daha çok göstermesi ve daha gösterişli olması için röfle, balyaj veya ombre yapılması daha iyi olacaktır. Su dalgasının yapılış aşamaları şöyledir;

  • Saç kıvırcık veya dalgalı ise önce düzleştirilir. İnce telli, düz veya hafif dalgalı saçların düzleştirilmesi gerekmez.
  • Saçları korumak için ısıya karşı koruyucu sprey uygulanır.
  • Saçın üst katından alınan bir tutam başın üzerinde toplanır.
  • Altta kalan saçlar 5 parçaya ayrılır. Her parça maşa kullanılarak dalgalandırılır.
  • Alt kattaki saçların işlemi bitince üstte toplanan saçlara sıra gelir. Toplanan saçlar da maşayla dalgalandırılır.
  • Bütün saçlar elle dağıtılır.

Elbette ki su dalgası saç yaptırmayı istiyorsanız mutlaka kendi saç yapınızı çok iyi tanımalısınız. Zira kendi saç yapınızı tanıyor olmanız, tam da size yakışacak olan bir tarzı benimsemenizi mümkün kılacaktır. Bu noktada su dalgası saç modellerinin farklı tasarımlarla da desteklendiklerini ifade edebiliriz. Böylece göz alıcı bir konsept karşımıza çıkmaktadır.

Su Dalgası Saç Nasıl Yapılır?

Su Dalgası Saç Modelleri

Güzelliğine önem veren bayanlar su dalgası saç nasıl yapılır? Konusu kadar model çeşitlerini de merak etmektedir. Su dalgasının farklı çeşitleri vardır. Temelinde su dalgasının yer aldığı saç modelleri şunlardır;

  • Pratik su dalgası
  • Örgülü su dalgası
  • Maşayla yapılan su dalgası
  • Düzleştiriciyle yapılan su dalgası

Saçının yapısı kolay şekil alanlarda su dalgasını uygulamak çok kolaydır. Banyodan çıkıldığında havluyla suyu alınan saçlar şekillenmeye daha meyillidir. Zaten saç kolay şekil alıyorsa bir kalem veya silindir şeklindeki bir araç kullanılarak saç şekillendirilir. Tutam halinde alınan nemli saç, kaleme sarılarak bir müddet bekletilir. Şekil alınca bırakılarak bütün saça bu yöntemler su dalgası modeli uygulanır.

Su Dalgası Kısa Saç Modelleri

Su dalgası her saça yakışan bir modeldir. Genellikle uzun saçlarda görmeye alışık olduğumuz saç modeli kısa saçlı hanımlara da çok yakışmakta. Özellikle Hollywood yıldızlarından bazılarında görünce su dalgasının kısa saçta daha güzel göründüğünü düşünebilirsiniz. Yüz şekli dikkate alınarak uygulandığında kısa veya uzun olduğu fark etmeksizin harika duracaktır. Kısa saçlılarda su dalgası kullanılacaksa mutlaka yüz tipi dikkate alınmalıdır. Çünkü su dalgası değil ancak kısa saç her yüze yakışmaz. Yüzü olduğundan daha yuvarlak ve kilolu gösterebilir.

Kalıcı Su Dalgası Perma Fiyatları

Kalıcı su dalgası saç nasıl yapılır? Tabi ki kuaförde yapılır. Kalıcı su dalgası perma yapımı için kuaföre gitmek gerekir. Kuaförler fiyatlandırmayı saçın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre belirler. Bundan dolayı su dalgası modellerinin fiyatlarına dair araştırma yapmanızı her zaman öneriyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.