YaşamTrendleri.Com

Yırtık Kot Kombinleri

08.02.2022
Yırtık Kot Kombinleri

Yırtık kot kombinleri her zaman gözde kıyafet tercihleri arasında yer almaktadır. Yırtık kotla ilk olarak rock şarkıcılar sayesinde tanıştık. 1980’li yıllarda popüler olan yırtık kotlar günümüzde de popülerliğini korumakta. Yırtık kot kombinleri dağınık moda anlayışının bir parçasıdır. Modern modacılar yırtık kotu ellerinden gelse her yerde giyecek ve giydirecekler. Sadece sokak modasının vazgeçilmezi değil artık. Davetlerde, törenlerde de kullanılmakta. Kombin parçalarına, kotun detaylarına bakılarak sokak dışında çok çeşitli zamanlarda ve mekanlarda kullanmanız mümkün.

Yırtık Kot Kombinleri

Yırtık Kot Nasıl Yapılır?

Yırtık kotlar, hazır giyim olarak satılmakta. Yırtık kot kombinleri için kotu satın alabilirsiniz. Ama isterseniz kotlarınızdan birini tarzınıza uygun bir şekilde yırtarak kullanabilirsiniz. Tekstilde yırtık kot imalatı çok profesyonelce yapılır. Evde yırtık kot yapımı ise şöyledir;

  • Kot nereden yırtılacaksa öncelikle yerleri belirlenir. Belirleme işlemi için tebeşir, sabun kullanılabilir. Pantolon giyilir. Kesilecek yerler giyinikken belirlenmelidir. Üzerinizde iken işaretlemeniz yanlış yapmanızı engeller. İşaretleme bitince pantolon çıkarılır.
  • Düz bir zemine pantolon düzgünce yerleştirilir. Kesiklerin arkaya geçmemesi için pantolonun içine kalın bir karton yerleştirilir.
  • Kesik için jilet, makas veya falçata gibi keskin aletler kullanılır. Kesikten ipleri çıkarmak için cımbız, eskitme görünümü vermek için bulaşık teli, ponza taşı veya zımpara kullanılır.
  • Eskitme işlemi kesik yönünde yapılır. Eskitme işleminden sonra kot makasla kolayca kesilir. 2 düz kesik atılınca mavi ve beyaz ipler çıkacaktır. Mavi ipler cımbızla çekilir. Elle çekildiğinde yırtıkların düzensiz bir şekilde büyüyeceğini unutmayın.

Görüldüğü üzere yırtık kot kombini yaparken son derece hassas bir süreç karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı bu tür işlemleri yaparken, dikkatli davranmak da şarttır. Elbette ki her şey kot kıyafeti kesmekle de bitmemektedir. Buna uygun olan aksesuarları da tercih etmek şarttır. Ancak bu sayede üst düzeyde bir şıklığı yakalamak mümkün olmaktadır.

Yırtık Kot Kombinleri

Yırtık Kot Topuklu Ayakkabı Kombinleri

Yırtık kot kombinlerini dikkat çekici yapan unsurların başında ayakkabılar ve aksesuarlar gelir. Fötr şapka ile kombin yapıldığında çok güzel bir sonuç ortaya çıkar. Kolye ve bilezikleri etnik detaylı seçtiğinizde kombininiz çok göz alıcı olacaktır. Yırtık kotlarınızı spor ayakkabılarla giymek zorunda değilsiniz. Paçalarını uzun tuttuğunuzda yüksek topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Böylece hem boyunuz daha uzun gözükür hem de davetlere bu kombininizle rahatlıkla katılabilirsiniz.

Feminen bir tarz arayışında olanlar önü açık platform topuklu ayakkabıları tercih edebilir. Topuklu ayakkabılarla yapacağınız kombinde üst parçanızın dantel veya taşlarla süslü olması şıklığınıza şıklık katacaktır. Burada yırtık kot kombinlerini yaparken, kendi tarzınızı da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız!

Yırtık Kot Beyaz Gömlek Kombinleri

Beyaz gömlek yırtık kot kombinleri içinde en fazla tercih edilendir. Beyazın iç acıcı rengi, kotla buluşunca efsane olur. Sokak modasının vazgeçilmezleri arasında yer alan beyaz gömlekle yırtık kot rahatlığıyla da dikkat çeker.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yasamtrendleri.com - Tüm Hakları Saklıdır.